Pondělí, 29 května, 2023
magazin
HomeHobbyŠPIČKOVÉ AKUSTICKÉ VLASTNOSTI ZA ROZUMNÚ CENU

ŠPIČKOVÉ AKUSTICKÉ VLASTNOSTI ZA ROZUMNÚ CENU

Vyšší akustický útlm, a to o 5 až 7 decibelov, o 30% vyššia pevnosť tehly či možnosť rýchleho murovania na maltu pre tenké škáry Porotherm Profi, ide len o náhodný zoznam výhod obvodových akustických tehál Porotherm 25 AKU Z Profi, ktoré vo vhodne zvolenej s tehlami s integrovanou minerálnou izoláciou Porotherm 38 T Profi vytvára ideálne spojenie pri riešení obvodového muriva domu pre kvalitné akustické vlastnosti celého domu či bytu.

„Akustické tehly Porotherm 25 AKU Z Profi sú typom tehál so systémom pier a drážok bez vreciek na murovaciu maltu a sú určené na murovanie na tenkovrstvovú maltu. Práve táto technológia murovania brúsených tehál je dôvodom pre jediné použiteľné riešenie styčnej škáry medzi tehlami. Navyše všeobecne tehly AKU Profi majú lepšie akustické vlastnosti ako samotné tehly Porotherm Profi, a to až o päť až sedem decibelov. Zároveň majú aj vyššiu pevnosť, a to až o tridsať percent a je možné do nich vŕtať s príklepom. Pri kotvení hmoždiniek je ich pevnosť vyššia až o päťdesiat percent. Ďalšou ich výhodou je vyššia tepelná kapacita a tým aj tepelná zotrvačnosť steny. A to, že murovanie na tenkovrstvovú maltu je rýchlejšie ako štandardný systém, je asi všetkým odborníkom, ale aj súkromným staviteľom jasné,“ popisuje výhody AKU tehál Jan Huber, DiS, produktový manažér spoločnosti Wienerberger s.r.o. Tehly Porotherm AKU Profi sú navyše v dobrých cenových reláciách. Akustické tehly Porotherm 25 AKU Z Profi sú typom tehál so systémom pier a drážok bez vreciek na murovaciu maltu a sú určené na murovanie na tenkovrstvovú maltu.

PREČO MÁ CENU RIEŠIŤ HLUK?
„Mnohé výskumy, vrátane tých zo Štátneho zdravotného ústavu, potvrdzujú, že hluk stojí za mnohými dnešnými zdravotnými problémami, a to bohužiaľ už aj u detí. Z tohto dôvodu je vysoká celospoločenská potreba riešiť tento problém. Aj z toho dôvodu tehly Porotherm AKU a Porotherm Profi boli vyrobené, aby prispievali k naozaj zdravému bývaniu, pretože sme si plne vedomí toho, čo nežiaduce hluk pre ľudské zdravie predstavuje. Nie nadarmo sa hovorí: „Ticho lieči“. Jan Huber, DiS, produktový manažér spoločnosti Wienerberger s.r.o.

Akustické tehly Porotherm 25 AKU Z Profi sú typom tehál so systémom pier a drážok bez vreciek na murovaciu maltu a sú určené na murovanie na tenkovrstvovú maltu.

POMOCNÍK NA VÝBER SPRÁVNEHO MURIVA
Pre optimálny úvodný návrh projektu vyvinula spoločnosť Wienerberger konfigurátor domu, ktorý pracuje s aktuálnymi cenami materiálu a práce v súlade s aktuálnou legislatívou. Prednosti konfigurátora tkvie v tom, že ľahko a bez akýchkoľvek odborných znalostí získate skutočný pohľad na svoj sen. „Investor sa nemusí vyznať v cenách ani materiáloch, nemusí riešiť detaily. Stačí mu iba mať predstavu. O všetko ostatné sa už konfigurátor postará. Na jedno kliknutie je možné dokonca zvoliť aj režim stavby svojpomocne alebo na kľúč. Počas piatich minút získate 3D návrh domu vrátane jeho ceny, čo by sa ešte pred pár rokmi zdalo byť úplne neuveriteľné,“ dopĺňa na záver Jan Huber z Wienerbergeru.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular