Pondělí, 29 května, 2023
magazin
HomeHobbyTVÁRNICE YTONG – NAJLEPŠIE VLASTNOSTI PRE VAŠU STAVBU

TVÁRNICE YTONG – NAJLEPŠIE VLASTNOSTI PRE VAŠU STAVBU

Výber ideálneho materiálu na stavbu domu, bytu alebo rekonštrukciu tvorí základ celého procesu výstavby. Na rozdiel od iných častí hrubú stavbu pri svojom dome nevymeníte. Práve preto je dôležité zamerať sa na materiál s tými najlepšími vlastnosťami. Vďaka Ytongu presne také vlastnosti získate, a navyše môžete znateľne ušetriť.

Ytong sa už niekoľko dekád radí medzi obľúbené značky nespočetných stavateľov, projektantov a architektov. Inovatívne technológie a perfektné vlastnosti mu zaručujú miesto medzi najväčšími hráčmi na trhu. O tento úspech sa zasadil najmä originálny pórobetón, ktorý do stavebného priemyslu priniesol zásadnú inováciu. Či už išlo o zrýchlenie procesu stavania, alebo zníženie nákladov, tento materiál sa stal klasikou medzi stavebnými materiálmi.

Tvárnica Ytong hrubá stavba

Hladká tvárnica Ytong je synonymom pórobetónu. Dokonalá výrobná technológia, pri ktorej vzniká niekoľko miliónov vzduchových pórov, zaručuje mimoriadne vlastnosti celého bloku. Pórobetónová tvárnica ponúka ten najvyšší štandard tepelnej izolácie, vďaka ktorej nedochádza k zbytočnému úniku tepla ani tvorbe tepelných mostov.

VYSNENÝ DOMOV RÝCHLO A ĽAHKO
Výstavbu zvládnete aj svojpomocne. Materiál Ytong je navyše ľahko opracovateľný, čo vám umožňuje vytvárať z pórobetónu atypické tvary. Pri spracovaní jednotlivých tvárnic taktiež nevzniká prebytočný odpad, a tak ušetríte ako čas strávený na stavbe, tak peniaze. Stavba štandardného rodinného domu vám s Ytongom zaberie o 40% menej času ako s akýmkoľvek iným materiálom.

Tvárnica Ytong vnútorné nosné steny

Okrem času a vášho rozpočtu ušetríte aj na malte. Keďže ju stačí nanášať iba na vodorovné škáry, dosiahne jej spotreba sotva desatinovú hodnotu oproti tradičnému murovaniu. Finančnú aj časovú úsporu získate pri finálnych úpravách aj vďaka minimálnym rovinným odchýlkam.

Čo pri stavebných prácach určite oceníte, je nízka hmotnosť tvárnic Ytong. Či už pri dovoze materiálu, alebo jeho následnej manipulácii, zháňanie zdvižných zariadení môžete vypustiť z hlavy. Práca s pórobetónom vás zbytočne nevysilí a celá výstavba tak prebehne tým najefektívnejším spôsobom.

Tvárnica Ytong nosnej steny

EKONOMICKÝ A EKOLOGICKÝ MATERIÁL
Tvárnice Ytong sú šetrné nielen k vašej peňaženke, ale aj k životnému prostrediu. Ťažba hlavných surovín je náležite ohľaduplná k prírode a väčšina zdrojov pochádza iba zo zemskej kôry. Veľké množstvo druhotných surovín sa pri výrobe dostáva späť do výrobného obehu. Vďaka prírodným materiálom taktiež pri výrobnom procese nevznikajú žiadne škodlivé látky.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular