Pátek, 24 března, 2023
magazin
HomeZáhradaZáhrada ako celok

Záhrada ako celok

Funkcia záhrady sa za posledné roky významne zmenila. V skorších dobách plnila záhrada predovšetkým ochrannú funkciu. Nasledovalo využitie úžitkovej a dnes plní funkciu zásadne sociálnu, estetickú a súčasne je akýmsi ukazovateľom charakteru človeka. Doba, kedy sme mali v záhradke záhony so šalátom, hráškom a uhorkami, je nenávratne preč.

Je to spôsobené predovšetkým dostatočným množstvom potravín v obchodných reťazcoch, ktoré sú dostupné ľahko a bez nášho aktívneho pričinenia. Na záhradu si chodíme predovšetkým oddýchnuť a odreagovať sa. Už na záhradkách toľko nepracujeme, ale skôr relaxujeme a užívame si náš kúsok prírody. K pestovaniu sa dnes uchyľujeme len veľmi obmedzene, pričom najčastejšou formou sú záhradky bylinkové (tymian, oregano, bazalka a podobne).


Tajomstvo každej krásnej záhrady je aj vo frézovaní.

Záhrada je však neustále sa meniaci celok. Vyžaduje určitú pozornosť. Čím lepšie sa o záhradu staráme, tým viac sa nám odvďačí svojou krásou, farbou a vôňou. Doba, kedy sme si sami udržovali záhradu a často si nevedeli rady, je našťastie preč. V dnešnej dobe existuje celý rad záhradníckych firiem, ktoré Vašej záhrade poskytnú potrebnú starostlivosť. Všetko samozrejme záleží na peniazoch. V západnej Európe sú záhradnícke firmy špecializované iba na určitý druh činnosti, čo je značne výhodné. Aj u nás existujú samozrejme výnimky, ktoré potvrdzujú pravidlo. Všimnite si napríklad firemné areály. Viete, ako spoznať úspešnú firmu? Pozrite sa na okolie budovy. Úspešné firmy sa vyznačujú profesionálne udržiavanou zeleňou, ktorá budovu reprezentuje. Ako som už raz uviedol, všetko je o peniazoch. To však neznamená, že takáto realizácia a údržba musí byť drahá. Na trhu sa vyskytuje množstvo okúzľujúcich a zaujímavých rastlín, ktoré mnohokrát predbehnú drahú flóru.

Ako si správne zvoliť spoločnosť, ktorá poskytne vašej záhrade to najlepšie? Najľahšou cestou je určite internet. V tejto chvíli máte možnosť vyskúšať služby záhradníckej firmy za neopakovateľne nízku cenu priamo cez zľavový portál www.mydeals.cz. Z pôvodných 3000 Kč bola suma znížená na 1499 Kč. Kompletné oživenie Vášho trávnika do cca 500 metrov, prevzdušnenie a frézovanie vertikutátorom, hnojenie, odplevenie, dosatie voľných plôch a odvezenie odpadu. Viac informácií nájdete priamo tu.

Všeobecná rada neexistuje, ale môžem vám poradiť, ako sa vyvarovať tých menej kvalitných firiem. Dôležitým faktorom je komunikácia s vybraným podnikom. Za správny zákaznícky servis najčastejšie zodpovedá priamo majiteľ. Ja osobne sa snažím s každým zákazníkom čo najskôr stretnúť, aby sme mohli prerokovať klientove priania a predstavy, prípadne riešiť vzniknuté problémy. Nebojte sa firmu osloviť aj s malým projektom. Každý zákazník je dôležitý. Ďalším podstatným ukazovateľom je celková reprezentácia. Človek, ktorý sa bude starať o vašu záhradu, by mal byť solídny, slušne oblečený, mal by prísť v dodávke, v ktorej uchováva náradie a kde je miesto na odpad. Ďalej musí používať kvalitné náradie a samozrejme s vami komunikovať. Mal by byť inovatívne v riešení problémov na vašom pozemku a tiež by mal byť schopný vám dostatočne poradiť. V poslednom čase sa často stretávame s firmami, ktoré sú zamerané na realizáciu záhrady, ale údržbu už neposkytujú. Takým je však lepšie sa vyvarovať. Firma, ktorá realizovala projekt, má už určitý zámer s údržbou do budúcnosti. Preto je lepšie si hneď na začiatku spolupráce dojednať kritériá, ktoré vám budú vyhovovať aj pre prípadnú dlhodobejšiu spoluprácu. Údržba vašej záhrady je neoddeliteľnou súčasťou pôžitku z nej. Nebojte sa pozvať si profesionálov, ktorí vedia čo a ako. Poznajú väčšinu rastlín a postup o ich starostlivosti. Prajem Vám len príjemné skúsenosti so záhradníckymi firmami!

- Advertisment -pr clanky

Most Popular