Pondělí, 29 května, 2023
magazin
HomeBývanieAko zariadiť kúpeľňu

Ako zariadiť kúpeľňu

Aké skrinky, zrkadlá či aký typ sprchového kútu dať do malej kúpeľne už istotne viete. Ako ale zladiť kúpeľňu tak aby získala tzv „wau“ efekt? Či už máte veľkú alebo malú kúpeľňu môžete si ju zariadiť štýlovo a aj luxusne.

Farba

V prvom rade si premyslite akú farbu, alebo kombináciu farieb by ste v kúpeľni chceli. Aj keď väčšina zariadenia v kúpeľni má bielu farbu nemusíte sa toho držať. Ak sa lepšie poobzeráte nájdete na internete aj farebné skrinky, umývadlá alebo sprchové kúty. Na www.heavenshop.sk nájdete nie len farebné skrinky ale aj umývadlá a farebné doplnky, ktorými môžete celú kúpeľňu perfektne zladiť.

Najjednoduchšou kombináciou je biela a čierna farba. Nie je to ale jediná kombinácia. Kúpeľňu môžete mať pokojne aj zelenú, žltú alebo ružovú. Tmavé farby môžete použiť aj v malej kúpeľni. Dodá jej luxusnejší štýl.

Vyberte podlahu

V každej kúpeľni je dosť vlhko. Preto je lepšie dať do nej laminátovú alebo vinylovú podlahu. Zamerajte sa na podlahu, ktorá imituje drevo. Navodíte v nej tak pokojnejšiu, príjemnejšiu atmosféru. Drevo má množstvo odtieňov, od tmavohnedej až po bledučko hnedú.

Steny

V súčasnosti už nájdete aj vhodné tapety do kúpeľne, ale z praktického hľadiska to nie je to pravé. Farba je lacnejšia a ak máte trochu fantázie výsledok môže byť úžasný. Farba na stene môže prechádzať rôznymi odtieňmi (tzv Ombre efekt) alebo použiť šablóny a na stenu si niečo namaľovať. Máte radi industriálny štýl? Dajte stenám betónový povrch. Ak k tomu zladíte mosadzné sprchové sety a vodovodné batérie výsledok bude jedinečný.

Dizajnové kúsky

Vsaďte na dizajnové umývadlá. Vyjdú vás síce drahšie než klasické biele ale ľutovať nebudete. Pri výbere vhodného umývadla ale dbajte na pár vecí. „Stojace“ umývadlá síce vyzerajú efektne, ale ak máte malé deti môžu mať problém umyť sa. Umývadlá v tmavých farbách vyzerajú luxusne ale budete ich musieť neustále umývať. Zvyšky vodného kameňa či zubnej pasty budú na nich vidieť.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular