Pondělí, 29 května, 2023
magazin
HomeZáhradaDeti môžu mať svoje ihrisko len pre seba

Deti môžu mať svoje ihrisko len pre seba

Na sídliskách v mestách sú k dispozícii detské ihriská a nenájdeme dieťa, ktoré by niečo také nechcelo mať doma. Postaviť detské ihrisko na svojej záhrade nemusí byť veľký problém.

Pekné počasie láka von deti aj dospelých. Majitelia domov a chát majú plné ruky práce s prípravou záhrady na novú sezónu a deti by často uvítali viac zábavy. Tú im môžeme ponúknuť vlastné detské ihrisko, ktoré im postavíme na záhrade. Výhodou je, že deti máme stále pod kontrolou a v bezpečí, zatiaľ čo my sa môžeme venovať tomu, čo je potrebné. Základom je oddeliť priestor na hranie a ten úžitkový, pretože deti počas hry zabudnú na naše čerstvo zasiate záhony alebo zasadené kríky. A deti rýchlo prepadnú vlastnej fantázii, zvlášť, keď je ich viac pohromade. Pokiaľ sa tak chceme vyhnúť zbytočným dohadom, je ideálne vybrať priestor na ihrisko mimo hlavnej úžitkovej zóny záhrady. Tak budeme mať istotu, že deti si svoje hry užijú bez toho, aby sme im prikazovali, kam nesmú, a zároveň ochránime to, čomu venujeme starostlivosť a chceme, aby rástlo.

Na vlastnom ihrisku budú deti pod dozorom a pritom na čerstvom vzduchu bez vyrušovania od iných, čo ale ocenia aj deti susedov a kamaráti. Môže sa tak stať, že v záhrade budeme mať viac detí než len tie svoje a na ihrisku bude naozaj rušno. Potom by sme mali porozmýšľať aj nad nejakým príjemným posedením pre rodičov, kde si dajú v pokoji kávu, zatiaľ čo deti sa hrajú a rozvíja svoju predstavivosť. Každá preliezačka môže byť hradbami veľkého zámku, v ktorom je zakliata princezná alebo napríklad skalou, ktorá bráni poklad pred pirátmi.

Ihrisko nemusí byť obrovské, stačia základné preliezačky a dôležitá je bezpečnosť. Pri výbere toho správneho ihriska je tak potrebné dbať na kvalitu materiálu aj na spracovanie. Ideálne je vyberať zostavy s certifikáciou a vysokou odolnosťou proti vonkajším vplyvom.

- Advertisment -pr clanky

Most Popular